Výzva na odstúpenie p. Lubyovej.

od autora: | 17. januára 2019

Predsedníctvo Nových školských odborov vyzýva pani ministerku Lubyovú, aby odstúpila zo svojej funkcie.

Pani ministerka Lubyová, odstúpte prosím! 

Dôvody:

1. Obhajujete porušovanie autorskej etiky. Obhajujete a priamo pred kamerami a občanmi kryjete podvodníka, predsedu NR SR Andreja Danka. Vaša obhajoba podvodného konania Andreja Danka je pre nás učiteľov neakceptovateľná. Podvod ostane podvodom, klamstvo klamstvom, nech už používate akékoľvek zahmlievacie vyjadrenia. Pre nás učiteľov je trápne a veľmi smutné, ak máme za ministerku školstva osobu, ktorá kryje podvod politika, ktorý ju dosadil do funkcie.

2. Ste zodpovedná za pridelenie peňazí zo štátneho rozpočtu na výskumnú vedeckú činnosť firmám, ktoré nikdy nerobili vedecký výskum. Považujeme to za zlodejinu, okrádanie daňovníkov a všetkých výskumných vedeckých pracovníkov. Je to hanba!

3. Návrh zákona č. 317, ktorý ministerstvo pod vašim vedením odobrilo a poslalo na rokovanie vlády, považujeme za veľmi zlý návrh zákona. Ignorovali ste návrhy a pripomienky učiteľov a organizácií, v ktorých sú združení. Ak návrh zákona prejde v NR, bude to mať negatívne dôsledky pre kvalitu školstva. Uprednostňujete záujmy finančných skupín, ktoré parazitujú na eurofondoch prúdiacich do školstva, pred učiteľmi, žiakmi, školami.

4 názory na “Výzva na odstúpenie p. Lubyovej.

 1. Milada Mackovčinová

  Takto neférovo, neodborne, neeticky prideľovať peniaze pofiderným, neexistujúci firmám, v podstate na úkor všetkých pedagógov, ktorým jednoznačne naznačujete, že si ich prácu nevážite, resp. Vás ani nezaujíma chod škôl. Dôležité sú peniaze, ale pre vašich vyvolených. Je to hanba. Školstvo zadupete do zeme, žiadna motivácia, žiadna úcta. Vy máte nás učiteľov na poslednom mieste. Od vášho prvého dňa riešite svoje vlastné záujmy a na nás vyťahujete jeden bič za druhým, aby sme boli ticho a so skolenou hlavou poslušne učili. Je to ponižujúce, neodborné, nevhodné vášho postu.

 2. Hedviga

  Nekopetentná, rozhodnutia , ktoré neprinášajú zlepšenie postu učiteľov, nevie o čom je učiteľská práca. My to robíme s láskou pre deti , za celé roky sme obetovali čas a energiu, ktorú sme mohli venovať Svojim deťom a rodinám. Nerozumie, nevie, toľko byrokracie ani nehovorím o nadčasoch , ktoré ako učiteľky v MŠ máme a nikoho to nezaujíma. Všetko choré celá spoločnosť. A dnes už pomaly nakupujeme pomôcky za svoje , oklieštenosť verejným obstarávaním nám prináša nemalé problémy. V materskej škole, ak tomu rozumiete pracujeme situačne.,nedá sa v čase objednávania cez VO predvídať . Ale tomu môže porozumieť iba ten, kto skutočne vychováva a vzdeláva. A p. minsterka o tom nemá ani potuchy ako funguje výchovno- vzdelávací proces a samozrejme aj ostatné ministerstvá , ktoré ovplyvňujú fungovanie všetkých stupňov výchovy a vzdelávania.

 3. Dagmar Vojteková

  Prepáčte to nestačí, že odstúpi s neskutočnými miliónmi nad zadkom, tam treba bojovať o zoštátnenie všetkého bohatstva nielen jej ale aj jej celej rodine. A potom nútené práce – krompáč, lopatu liter vody na deň a človeka, čo by ju poháňal korbáčom aby sa neulievala, potom by sa prestala nám všetkým smiať v priamom prenose do tvare.

 4. Peter Huľo

  Pani Lubyova, podla mojho nazoru ste nikdy nemali prijat ponuku na post ministerky a uz vobec nie na post ministerky skolstva. Neviete artikulovat, rozpravate cez zuby, vyslovujete tisic slov za minutu a ja a mnohi moji kolegovia ani nevieme, co nam vlastne chcete cez media povedat.
  Od uvedenia do funkcie robite neospravedlnitelne chyby o ktorych sa denno denne dozvedate od nespokojnych ucitelov na celom Slovensku. Minister v preklade znamena sluzobnik. Vasou hlavnou ulohou by malo byt – sluzit ucitelom. Vy ucitelom skodite, a preto je najvyssi cas z funkcie odist. Prosim Vas, urobte to cim skor.
  PhDr. Peter Hulo, Phd., Martin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *