REGIONÁLNE PLATOVÉ TABUĽKY

od autora: | 8. júna 2021
Predsedníctvo NŠO nesúhlasí so zavedením regionálnych platových tabuliek. Sme toho názoru, že práca učiteľa je rovnaká v Trebišove, Trnave i v Bratislave. Regionálne rozdiely by mohli zriaďovatelia pokryť pohyblivými zložkami mzdy, prípadne regionálnymi benefitmi – príspevok na bývanie, prednostné nájomné bývanie, príspevok na dopravu a pod.
Namiesto vyvolávania vášní medzi zamestnancami v školstve navrhujeme zvýšiť normatív tak, aby finančné ohodnotenie pracovníkov školstva zodpovedalo náročnosti a spoločenskej dôležitosti ich práce.
Z vládneho programu:
vláda SR vníma rezort školstva ako jednu z najväčších výziev nasledujúcich rokov,
– nositeľmi týchto zmien musia byť vzdelaní, motivovaní a adekvátne odmeňovaní pedagogickí a odborní zamestnanci,
– vláda bude dbať na motivujúce ohodnotenie pedagogických a odborných zamestnancov.

4 názory na “REGIONÁLNE PLATOVÉ TABUĽKY

  1. Ivan Žilinčár

    Prvotný nápad p.ministra vyvolal veľmi veľa emócií. Riešenie nadtarifnymi príplatkami by bolo možné riešenie, len podľa osobných skúseností neverím že sa na príplatky nájdu peniaze.

  2. Anna Kolcunova

    Nie len zvyšiť normativ ale aj platove tabulky to ze skola bude mat viac penazi to neznamena, ze bude ohodnotený aj ucitel ktory maka.Moze sa stat ze ak je v nemilosti riaditela tak moze makat kolko chce ale odmeny su nenarokovatelne cize nedostane nic a ani stazovat sa nema kde. Benefity ktore ma velka skola nad 49 zamestnancov- rekreacne poukazy ani tie skola napr. z 40 zamestnancami nema a hovorim za nasu skolu ktora ma cisto romske etnikum SZM psychicky kazdy ucitel je tu tak vycerpany , mame po 19-20 deti v triede a ani na poukazy rekreacne nemame narok. Aj na to by sa trebalo pozriet neuci ucitel v malotriedke tak ako v plnoorganizovanej skole kde je viac zamestnancov? Nie je to aj to diskriminacia ako je regionalna diskriminicia platenia ucitelov. Pozrite sa aj na . Dakujem Kolcunova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *