ZNEPOKOJENIE

od autora: | 3. februára 2021

Predsedníctvo Nových školských odborov vyjadruje značné znepokojenie v súvislosti s ohláseným nástupom zamestnancov škôl na prezenčné vyučovanie. Obávame sa, že bez primeranej ochrany zamestnancov /respirátor, vakcinácia/ môže mať takýto krok fatálne následky. Samozrejme si uvedomujeme dôležitosť vzdelania našich detí, ale ohrozenie zdravia a života zamestnancov a ich rodín predsa len považujeme za prioritnejšie.

Žiadame, aby mali zamestnávatelia povinnosť zabezpečiť zamestnancom ochranné pracovné prostriedky (respirátory, dezinfekčné prostriedky) a taktiež zabezpečiť testovanie zamestnancov, nakoľko odberové miesta sú na mnohých miestach obsadené.

4 názory na “ZNEPOKOJENIE

  1. Viera Rapcová

    Testovanie 1 krát do týždňa je/ podľa vyjadrenia p. Čekana televízi/ žalostne málo, aby sa odhalili nakazení, je to potrebné robiť aspoň 2 krát ako v rakúskych školách, ideálne tri krát. Inak sú to vyhodené peniaze. Testovanie 2 krát do týždňa a menší počet žiakov v triedach je minimum, ktoré by sa malo pre všetkých zúčastnených zabezpečiť, aby sa dalo hovoriť o zodpovednom prístupe. Nehovoriac o zaočkovaní učiteľov.

  2. Juraj Pukanec

    Testovanie áno, ale nech to robí MOM. Čo je to za hlúposť tlačiť do toho učiteľov ako „dobrovoľníkov“. Odkedy na prácu s biologickým materiálom stačí „dobrovoľnícka“ zmluva?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *